Shrnutí akce - výsledková listina

VÝSLEDKY - KOLEM KOLEM LÍBEZNIC 2015

Kolem kolem Líbeznic se vydalo na stovku závodníků

Zlatou a nejpočetnější kategorií prvního ročníku cyklistického závodu Kolem kolem Líbeznic se staly rodiny s dětmi. Díky tomu a také díky skvělému počasí měl závod skvělou atmosféru.

Startovní listina závodu obsahovala dvě hlavní kategorie - jednotlivce a rodiny. Jednotlivci se vydali po modrých šipkách na trať dlouhou 25 km. V nejkratším čase 50:49 ji zdolal Zdeněk Stieber z Kladna. Hned na druhém místě skončil s pětiminutovým odstupem líbeznický "reprezentant" Lukáš Kroupa. Mezi ženami zvítězila Soňa Bečanová z Mělníka s časem těsně pod 70 minut.

V nejpočetněji zastoupené kategorii rodin dobyli první místo Böhmovi z Líbeznic. Trať dlouhou 18 km zdolali za 77 minut a 32 vteřiny. Navíc splinili správně i všechny soutěžní úkoly, takže se k jejich času nepřipočítávala žádná trestná minuta. Porota se rozhodla udělit hned dvě druhá místa - Gruntovým a Knejflovým. Na třetím místě potom skončil tým startující pod jménem "Jedničky." V případě závodu rodin nešlo jen o rychlost, ale i bystrost a správný postřeh. Na trati bylo totiž celkem osm kontrol, kde každá rodina plnila soutěžní úkoly a skládala postupně tajenku celého závodu.

V cíli zaznívala největší chvála na tratě závodu. "Moc jsme si to užili. Některá místa jsme znali, ale hned několikrát jsme díky závodu objevili Ameriku," říká jedna z účastnic závodu Magda Tichá, která vyrazila do terénu s celou rodinou - s ratolestmi v přívesném vozíku i na dětské sedačce.

Ještě před startem na fotbalovém hřišti předal ředitel Nadace ČEZ Ondřej Šuch Líbeznicím symbolický šek na 400 tisíc korun. Díky tomuto příspěvku bude možné do září vybavit školu schodišťovými plošinami. Školní rok tak v Líbeznicích začne i pro Ondru, který je přpoutaný na vozíčku. Během čtrnácti dnů se podařilo nasbírat 400 tisíc bodu v aplikaci Pomáhej pohybem. "Zmíněný příspěvek jsme si tak v Líbeznicích vastně sami vyběhali, vyskákali či vyjezdili na kole," doplňuje starosta obce Martin Kupka a dodává: "Překvapilo mě mile, že se našlo tolik solidárních lidí, kteří se do projektu zapojili. Původně jsme počítali s tím, že do sbírání bodů zapojíme i všechny účastníky, kteří vyjedou na trať Kolem kolem Líbeznic."