květen 2017

KOLEM KOLEM LÍBEZNIC je klání pro milovníky cyklistického sportu i cykloturistiky. Jedná se o závod na kolech - jednotlivců, rodin a družstev skrze krásnou krajinu kolem Líbeznic. Trasa bývá velmi pěkná, členitá, nenáročná místy s mírným stoupáním. Jezdí se po asfaltových, polních, lesních cestách a pouze ojediněle po veřejných komunikacích skrze malebné vesničky kolem Líbeznic. Můžete jet na horských a trekingových kolech. Helma je v našem závodě povinná!

Závod je určen pro širokou veřejnost.

* Sraz závodníku v Areálu zdraví v Líbeznicích – registrace 9:15, start 10:00, viz označeno na mapce níže

* Startovné 70 Kč (jednotlivci), skupiny a rodiny 150 Kč

* Každý závodník obdrží malé občerstvení a drobný dárek

* Parkování -  je možno u zdravotního střediska, Tesca, Pizzerie U kouzelníka, či někde v okolních ulicích, viz symbol P na mapce niže

* Občerstvení bude možno zakoupit v místě závodu

 

SPONZOŘI: Barvy Laky Janů, Česká Masna, E.ON, Řeznictví Jiří Fiala, Vinotéka "U Krtka" Líbeznice, Triangl a.s, Bikram Yoga Prague.


 

Všem moc děkujeme!

 PARKOVÁNÍ:

 

Rozlišujeme dvě základní varianty závodníků:

A. Závod jednotlivců na čas, trasa do 25 km, podkategorie (mohou se měnit) :

a) ženy 15 – 30 let

b) ženy 30 let a výše

c) muži 15 – 30 let

d) muži 30 a výše

Závodníci obdrží svá startovací čísla. Startují hromadně a pojedou po vyznačené trase. Barva označení bude upřesněna na startu. Každý bude mít k dispozici i mapku. Na trase několik náhodných kontrol.

 

B. Závod skupin/rodin (dva a více závodníků – alespoň jeden starší 18 let), trasa do 20 km: hodnotí se nejenom čas, ale především správné splnění úkolů na trati

Skupiny dva a více členů (v každé skupině musí byt alespoň jeden starší 18 let, případně od 15 – 18 let nutný písemný souhlas zákonného zástupce), minimálně jedno dítě musí být na vlastním kole!! (nepočítá se v sedačce či ve vozíku). Skupina obdrží startovací číslo, mapku a kartu s úkoly. Pojedou po vyznačené trase. Barva označení bude jiné barvy než u varianta A. Trasa je kratší. Místo, s připraveným úkolem bude viditelně označeno. Úkolem bude složit tajenku z písmen, které skupiny posbírají na trase na významných místech (kostel, památník…) + další úkol opět inspirovaný zajímavým místem. Skupině se bude počítat cílový čas posledního člena a za každý nesplněný úkol se budou k času přičítat trestné minuty.

 

Další pravidla závodu:

* Závod se koná za každého počasí

* Terén – trasa je velmi pěkná, nenáročná, na trase dvě mírnější stoupání (u varianty 2 pouze jedno), asfaltová, polní, lesní cesta a pouze ojediněle veřejná komunikace, kde je nutná zvýšená opatrnost !!

* Kola – vhodné pro horská, trekingová. Helma povinná!!

* Účast na závodech jen na vlastní nebezpečí

* Závodníci 15 - 18 let startují jedině s písemným souhlasem zákonného zástupce

* Pořadatelé neodpovídají za škody a ztráty vzniklé během závodu

* Po skončení závodu vyhlášení vítězů (první tři v každé kategorii - odměny, pro všechny účastníky dárek a malé občerstvení)

* Pořadatelé si vyhrazují právo používat jména a fotografie závodníků pro propagační účely

* Změna propozic vyhrazena